Uued teleskooplaadurid: Kramer 1445 ja 3610

1445 - võimas ja kompaktne

Tuntud teleskooplaaduri 1245 vahetab välja uus  võimas ja väga kompaktne teleskooplaadur 1445.

Oma gabariitidelt (kõrgust alla 2 m, laiust 1,6 m, mass ca 3000 kg) on 1445  Krameri teleskoopide kõige väiksem mudel. Kuid vaatamata sellele on selle masina tehnilised näitajad märkimisväärsed: tõstekõrgus laadimiskühvli pöördepunktis  kuni 4,50 m, tõstekahvlite tõstejõud 1450 kg. Ka raskete kivialuste tõstmisega pole probleeme ja reservi on piisavalt. Standardis  on see masin varustatud Krameri mehaanilise kiirkinnitusega. Lisavarustusena on võimalik tellida nii  Krameri hüdraulilist kiirkinnitust kui ka  teisi levinud kiirkinnitusi  k.a EURO-kiirkinnitust.

 

Lisa hüdraulikaliini nõudvate tööriistade, nagu nt haaratsiga kühvli, käsitsemiseks on 3. hüdraulikaliin juba tehases külge monteeritud. Masin on saadaval kahte tüüpi mootoriga. Standardis on masin varustatud 19 kW/25 hj Yanmar mootoriga. Maksimaalne tööhüdraulika võimsus on seejuures 36,4 l/min. Suurema hüdraulikavõimsuse tagamiseks on lisavarustusena võimalik tellida ka Yanmar mootor, mille võimsus on 33 kW/45 hj.

 

Suurema mootori puhul on võimalik varustusse lisada ka muid  lisasid nagu nt 30km/h sõidukiirus ja Powerflow-hüdraulika kuni 70 l/min.

 

Vaatamata masina kompaktsusele on see siiski varustatud avara ja mugava kabiiniga, mille suured klaaspinnad tagavad suurepärase nähtavuse.  Pimedal ajal töötamiseks on saadaval mitmed erinevad valgustite paketid.

1445 mudeli standardvarustusse kuulub ka elektriline seisupidur, mis ei lase kallakutel masinal tagasi veereda. Seisupidur rakendub automaatselt kohe, kui masin on peatunud.

 

3610 mudeliga on saavutanud Kramer uued dimensioonid nii tõstekõrguse kui ka ulatuskauguse osas. Kolmeosaline teleskoopmast tagab maksimaalse kompaktsuse. Töömassiga  8200 kg (sõltuvalt lisavarustusest) ja kompaktsete mõõtmetega saavutab see masin virnastamiskõrguse kuni 9,50 m ja maksimaalse kandevõime kuni 3600 kg.